Tři vyvolení - Stephen King

22. května 2012 v 19:41 | Sense |  Svět v pár slovech
Ano, pokračuji. Zase jsem v tom světě utopená, zase jsem se vrátila domů. A nechce se mi odcházet.

"Naučil mě, že když zabiješ, co máš rád, seš prokletej."
"Já už prokletý jsem," řekl Roland klidně. "Ale snad i proklatci mohou být zachráněni."Díval jsem se na to, co postavil, a pro mě tím byly vysvětleny hvězdy.

"Zabili mi bratra," řekl vězeň. Pistolník neřekl nic. Jenom se díval a myslel si: Ty lahvičky. V umyvadle. To, co je v nich potřebuji, aspoň on si myslí, že to potřebuji. Ty balíčky. Nezapomeň. Nezapomeň.
Cosi ho ale bodlo: hluboko v srdci ho vyčítavě zabolelo. Dokázal střílet, zabíjet, neúnavně jít dál a dál, probíjet se surovou bezohledností mílemi a roky, dokonce rozměry, jak se zdálo, aby našel Věž. Dokázal přežít, někdy dokonce i ochraňovat - ale nakonec nechal zemřít. A nebyla to náhoda; vědomě spáchal zločin, který znamená zatracení. Pozoroval ty dva, pozoroval Eddieho, jak ženu objímá a utěšuje, že bude všechno zase dobré. On to udělat nemohl a lítost v srdci se rozrostla o plíživý strach.
Jestli ses vzdal svého srdce kvůli Věži, Rolande, pak jsi už prohrál. Tvor bez srdce je tvor bez lásky, a tvor bez lásky je bestie. Být bestií je možná snesitelné, i když člověk, který se jí stal, nakonec určitě zaplatí pekelnou cenu. (…) Zaplatit peklem je jedna věc, ale chceš ho vlastnit? Já chci milovat! zakřičel, ale i když Eddie také trochu plakal;(…) pistolníkovy oči zůstaly suché jako poušť, kterou přešel, aby došel k tomuto chmurnému moři.

podívali se na sebe a oba se zasmáli. Roland vypadal překvapeně a možná i trochu ustaraně, když se mu z úst ozval ten chrastivý zvuk. Dlouho se nesmál. Když přestal, vypadal nepřítomně a melancholicky.

"Dokonce i proklatci milují."
 


Komentáře

1 Long Long | 23. května 2012 v 17:52 | Reagovat

"Naučil mě, že když zabiješ, co máš rád, seš prokletej."

Já..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama