Světlo 12

8. března 2011 v 20:26 | Sense |  Světlo

12
Myslím, že to ucítily. Ano, něco ucítily. Moc je to bolelo. Ten zvuk je naplnil. Ale ne tak jako nás. Naplnil je, pohltil. Ten zvuk je bolel. Bolel je v jejich podstatě. Ona plakala. Ona se soužila bolestí. Proklínala. Nenáviděla. Cítily to. Jako my. Ale je to bolelo. Moc je to trápilo. Chtěly být jako my? Ne, to nikdy. Ony nebyly živé. A ani nemohli být. Byly to divné temné světy. Co se jako mrtvé duše vláčely zde po zemi. Byly to divné temné světy, co se toho zvuku bály. Ony se ho bály.Tlukot znamenal bolest. Světlo znamenalo smrt.
Cítily tu bolest. A naše odhodlání. Moc je bolelo. Měly z toho strach. Ty divné světy. A kdo má strach, brání se. A každý, každý se brání jinak. Někdo uteče, aby si zachránil život. Ony nežily. Nikdy nežily. Ne doopravdy. Nemohly umřít, svým způsobem, ale cítily bolest. A bolest je horší než smrt. Smrt je trochu nadějná. Nadějná, že nebude tak trápit jako bolest. Ale bolest je tak skutečná. Tak ostrá a syrová. A ony jí nechtěly cítit. Nenáviděly jí. Trochu víc než sebe, trochu víc než nás. Musely se bránit jinak. Před tlukotem nebylo úniku. Před nadějí se nemohly schovat. Před odhodláním se nemohly stísnit v koutku.
Myslím, že jím to nemůžeme mít za zlé. Těm divným světům. Ony nevěděly, že nejsou. Ony nevěděly, že ve skutečnosti nejsou. Ony myslely, že ano. A my, my se báli jich. A ony, ony trochu nás. Protože ony byly cizí a my byli cizí a navzájem se nenáviděli. A ony se teď musely bránit, protože mi byli najednou víc. Byli jsme pravější, než dřív. Věřili jsme.
Myslím, že jim to nemůžeme mít za zlé. Myslím, že když na nás začaly útočit, taky je to bolelo. Ale měly při tom alespoň pocit převahy. Vítězství, co bolí. Je lepší, než bolestivá prohra. Bály se. A my se báli.
A my byli silní.
A ony byly silné.
A ony zaútočily. A my netušili, že první úder jsme zasadili my. Začali jsme žít. A to znamenalo jejich konec.
A ony prostě jenom chtěly být.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama