Jsem Rénah

8. června 2010 v 21:42 | Sense |  Povídky
Jen takové rychlé. Ale řekla jsem si, že je zázrak, že zase píšu, takže proto.


Nazývejte mě jak chcete. Koneckonců, tím že mě nějak pojmenujete, tím ze mě "to" neuděláte. Říkejte si, že jsem divná, že jsem nenormální, že jsem zvrácená a já nebudu nic namítat. Říkejte klidně Bohu Ďáble a Ďáblu Bože, ale i tak, Ďábel bude pořád Ďáblem a Bůh Bohem. Stejně tak já nebudu tím, čím mě pojmenujete…tedy pokud to pojmenování nebude dostatečně vystihující. Byla jsem nazývána již mnoha jmény. Ale vypadám snad jako hnědé, rohaté, bučící zvíře s rohy? Jestli nejsem slepá, jak už mě také nazývali, pak ne.
Co by na těch nejčastějších označení sedělo? Asi drogově závislá. Ano, to je správné slovo. Závislá. Není to moc specifikující. Neřekne vám to, jestli se po nocích sjíždím extází, nebo si píchám herák do žil. Taky připadá v úvahu závislost na čokoládě, nebo na nějaké osobě. Když o tom tak přemýšlím, každý je svým způsobem závislý. I ta babička, zírající celé dny z ona. Nikdo neunikne tomu zlozvyku. Ale je to zlozvyk?
Jsme Rénah a jsem závislá. Otázka je na čem. Za svůj život jsme už okusila hodně závislostí. Jedna však ty ostatní miliónově převyšuje. Myslím, že není zrovna obvyklá a určitě není společensky přijímaná. Ne, že by o ní snad společnost věděla, kdyby ano…nemám ráda slovo kdyby. Tímhle směrem jsme se ubírat neměla. Ne, všeobecně se ví, že tohle není zrovna dobře přijímaná droga. Já to vím. Vy to víte. Vím to, ale nedbám na to, ani trošičku. To je snad taky běžné. Jsem vlastně docela obyčejným občanem. Jen ta závislost je poněkud kuriózní, ehm.
Nemyslete si, že vás napínám. Jen vás chci na to trošku připravit. Kdybych rovnou na rovinu řekla, že jsem Rénah a jsem závislá na…Ale proč to neříct, proč vás zbytečně napínat? Mě ten šok nijak neublíží, mě nedělá sebemenší problém pozorovat ty vyděšené tvářičky. Do Nebe už stejně nepřijdu, tak proč se snažit. Ne, já se smrti nebojím. Viděla jsem jí tolikrát, že mě strach z ní dočista opustil. Proč bych se měla bát, když tak dobře vím, co mě čeká. Nebojím se smrti. Budu se jí hezky zvráceně smát. Ne, že bych byla zvrácená, tu možnost už jsme přece vyloučili. Ale to bych zase jen zbytečně odbíhala od tématu. Co jsem chtěla říct je, a teď definitivně, že jsem Rénah a jsem závislá na…vážně to chcete vědět? Jen mi pak neplačte na rameni, že jsem vás dostatečně neinformovala. Jsem závislá na pomalém, mučivém zabíjení lidí. Trhání prstíčků a jejich následné pokládání do soli je na denním pořádku, spolu s jejich konzumováním.
To je asi všechno…
Užívejte života,
Vaše Rénah
 


Komentáře

1 Long Long | 10. června 2010 v 18:14 | Reagovat

Rénah.. Zvláštní jméno, takové.. em, elegantní, tajné :D
Koukám, že jsi trošku ,,přesedlala" na trochu jinší styl..:)

2 Sense Sense | 10. června 2010 v 19:20 | Reagovat

Nevím...prostě mě napadlo. Psala jsem v první osobě...nevím, měla jsem takovou zvláštní náladu. taky vím že píšu jinak a u tohodle taky nejspíš nehodlám zůstat. Jen jsem si řekla, že zkusím taky něco jiného :)

3 Long Long | 11. června 2010 v 12:45 | Reagovat

Vždyť jo, to je ,,správné" :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama